top of page
motosügis-23_weeb-header-bgr.jpg
MotoSügis 2023 - motomatkajate kokkutulek Kurgjärvel

2023. aasta MotoSügis on selleks korraks läbi.

Motomatkajate Klubi tänab kõiki külalisi, kes aitasid ürituse õnnestumisele oma tulekuga kaasa. Täname tulemast ja ootame teid kõiki uuel ja veelgi ägedamal MotoSügisel 2024.

Kohtumiseni teedel ja kui enne ei näe siis MotoSügisel kohtume! 

Oled sa valmis kogema adrenaliinirohket seiklust ja motomatkajate värvikat sisemaailma? Kohtuma uute ja vanade sõpradega?

MotoSügis toob kokku mootorrattad, matkamise ja mootorratturite elustiili harrastajad. On teinud seda aegade algusest peale ja 2023 aasta pole erand! Aga kõik muu on eriline, sest 25. MotoSügis polegi seekord sügisel vaid hoopis suvel. MotoSügis on seekord MotoMalev. Tere tulemast MotoSügis/Malevasse!

KohaleSõiduVäljaKutse

Tee teel MotoSügisele kolm pilti malevaga seotud erinevatest elamusest/fantaasiatest/paikadest. Lase oma mõttel julgelt lennata! Sinu valik, millise maleva valid, kas "Maleva" filmi, rahvamaleva, üliõpilas- või õpilasmaleva, armastuse maleva või mõne muu maleva. Peaasi, et on malev.

Igal pildil peab olema: kas sina ise motovarustuses, sinu matkakaaslane motovarustuses või siis sinu mootorrattas. Aga sobib ka kombinatsioon nendest, näiteks: sinu mootorratas sinu matakaaslase sõiduvarustuses.

 

Pilte võetakse vastu XXV MotoSügise MotoMatkaJutuPubis laupäeval kella kuueni (18:00). Võitjale auhinnaks kinkekaardid Matkaspordi poolt.

MotoSügis/Malev viib meid maleva-aega, aega kus kõik on võimalik. 

Mis malev te küsite? Kes seda nüüd täpselt teab. Äkki Läti Henrik teab? Võimalik. Kõik on võimalik. Aga samas on võimalik, et see on rahvamalev. Ja kindlasti ei saa välja jätta õpilasmaleva võimalust. Ka üliõpilasmalev võib see olla. Mõned räägivad ka armastuse malevast aga see ei saa tõele vastata. Selge on igatahes see, et MotoMalev tuleb. Või kui täpne olla siis õigupoolest MotoSügis/Malev. Pane vaim ja mootorratas valmis. Koha peal saad kõrtsmiku käest teada, mis malevaga tegu on. 

Kus?

Kõik äge leiab aset Kurgjärve ürgses laagripaigas. Või kui mitte ürgses siis vähemalt paigas mille tekkimist meist mitte keegi ei mäleta. Ürgses seega.

Kurgjärve leiad siit: @57.7237173,27.0253372

Kõik eluks vajalik ootab kohapeal. Sõjapidmisvahendeid nagu lahinglehm, hellebardid ja kahekäemõõgad pole lubatud kaasa võtta. Kilbi ja  terasturvise võid soovi korral kaasa haarata, kui vajalikuks pead aga soovitav riietus on pigem sportlik. Kindlasti paki tsiklikohvrisse kaasa hea tuju ja valmisolek ootamatusteks.

Millal?

Väravad avatakse reedel, 25. augustil 2023 kell 16:00 ja "Head teed!" soovitakse pühapäeval 27. augustil kell 12, peale tõsist hommikusööki.

Mis veel?

 

 • Malevasse vajaliku varustuse nagu mootorratas, matkavarustus ja hea tuju on kaasa võtmiseks kohustuslikud. Kuigi, ka mossis ilmega ja mootorrattata malevlasi minema ei aeta.

 • Kohale saabudes on esimene ülesanne üles leida matkajutupubi ja vestelda kõrtsmikuga.

 • Kogu festivali jooksul on käigus sisutihe programm nii keha, kui ka vaimu turgutamiseks ja/või vaenamiseks.

 • Tegevust leidub kõigile, ka neile, kes kategooriliselt keelduvad igasugustest koostööst ja keskenduvad mitte millegi tegemisele.

 • Esineb über-legendaarne ansambel Tuulelõõtsutajad.

 • Väljasõit vaatamisväärsuste juurde ja tagasi.

 • Motomatkajutupubi, kus räägitakse seiklusjutte maalt ja merelt.

 • Raju aeglusõit koos kohustusliku autasustamisega.

 • Igal õhtul on võimalik saunatada nii-palju, kui jaksu on.

 • Ööbida saab värskes õhus omas telgis või peastaabi poolt ette valmistatud magalates.

 • Kohal on ka Hubert, kes jagab traditsiooniliselt nõu, kuidas tsiklit matkaks ette valmistada.

HOIATUS! MotoSügis/Malev pole naljaasi ja mitte kõik ei tule sealt raudse tervisega tagasi ja mõned ei tule üldse tagasi vaid lähevad edasi.

Festivali pääse

Pääse tagab sissepääsu festivalile kolmel päeval, võimaluse ööbida telgis (kelle ei meeldi ööbib toas), 4 rikkalikku söögikorda sooja toiduga, festivali programmi, bändi, motomatkajutupubi esitlused, lõbusad ja napakad võistlusmängud headele auhindadele, osavõtu tuurist afladil või asfladilt maas, kuuma sauna, fantastilise ilma, järve, hea seltskonna jpm.

Pääseme hind: 70€

Osta pääse juba täna!

Sest homme võib olla hilja (ülehomset pole mõtet mainidagi).

Pole veel otsustanud? Aga pane MotoSügis oma kalendrisse kirja siis saad hiljem otsustada. 

 • Facebook

Hoia silm peal sellel, mis MotoSügise/Maleva sotsiaalmeedias toimub.

Õla panevad alla

25 aastat MotoSügist.

MotoSügis on septembrikuine meelelahutuslik motokokkutulek, mida Eesti Motomatkajate Klubi korraldab iga-aastaselt Eestimaa eri nurkades ja kuhu koguneb mitusada mootorratturit nädalavahetuseks lustima ja lõõgastuma. Terve nädalavahetus on täidetud lõbusate mängude, tsiklituuridega erinevatel maastikel ja kõike seda täiendab suurepärane seltskond. Lisaks kuum saun, neli sooja söögikorda, tasuta telkimine, massiline ning raju mõõduvõtt aeglussõidus ja rohkelt auhindu.

MotoSügis on suve viimane võimalus aastast 1999!

Hiiumaa 1999 —  Vargamäe 2000 — Nohipalu 2001 —  Mustjõe 2002 — Nursi 2003 — Karepa 2004  Pärlselja 2005 — Vanaõue 2006 — Kiidi 2007 — Niinsaare 2008 — Laulasmaa 2009 — Karepa 2010 — Annimatsi 2011 — Jõulumäe 2012 — Kurgjärve 2013 — Elva 2014 — Remniku 2015 — Jõulumäe 2016 — Käsmu 2017 — Kurgjärve 2018 — Remniku 2019 — Elva 2020 — Jõulumäe 2021 — Varemurru 2022

Pileti juba said?

homme võib olla liiga hilja või sootuks meelest minna.

Kus?

Haanja Side, Rõuge Vald, Võru Maakond, Lõuna-Eesti

Millal?

algus 25.08.23 kell: 16:00

lõpp 27.08.23 kell 12:00

Kes?

MotosSügist korrladab

bottom of page