top of page

MotoSurvival

MotoSurvival on ohutu sõidu ja mõtteviisi koolitus tavaliikluses osalevale mootorratturile. Kursuse eesmärk on harjutada ja tõhustada juhtimisvõtteid ohuolukordades, lisaks harjutada ja täiendada ka igapäevaseid sõiduvõtteid. Lisaks räägime sõiduasendist, varustusest, ratta tehnoseisundist. Igaüks teeb harjutusi enda jaoks - üksinda mootorrattaga oleme ka liikluses. Kursusel ei võistelda, vaid püütakse õppida enda ja teiste vigadest. Harjutades saame aru oma nõrkustest (neid on isegi kümneid aastaid sõitnutel) ja õpime, kuidas pärast iseseisvalt juurde harjutada.

Survival logo.png
IMG_4653_edited.jpg

Koolitus

Koolitus toimub oma varustuse ja ratastega ning omal vastutusel.

Gruppide suurus on sõltuvalt kursusest 8-10 inimest ja iga grupiga töötab vähemalt 2 koolitajat. Kui tavaliselt sõidad koos kaassõitjaga, siis on kasulik teha ka harjutusi kahekesi. Kursus koosneb teoreetilisest osast ja praktilistest harjutustest Kiltsi lennuväljal (Haapsalu lähedal).

Praktiline pool koosneb erinevatest harjutustest ja sooritustest, millele järgneb kohene koolitajatepoolne tagasiside.

Jätkukursusel keskendume peamiselt põhikursusel õpitu kordamisele, millele peamise täiendusena õpime sõiduvõtteid kruusateedel. See sisaldab kindlasti ka pidurdamise ja kurvisõidutehnikate harjutamist.

Kursuse hinna sisse kuulub ööbimine ja 4 söögikorda. Laupäeva õhtul on saun.

MotoSurvival koolitused alates 2003. aastast

Koolituse teoreetiline osa ja materjalid on algselt koostatud ning tõlgitud koostöös Soome koolitajatega klubist Moottoripyöräkerho 69 ry (http://www.mp69.fi). Aastetega oleme loengumaterjale täiendanud ja lisanud. Eestipoolsed koolitajad on EMMK-st ja paljud neist on saanud vastava väljaõppe Soomes, sealsete koolitajate käe all.

Koolitajate rivvi kuuluvad: Raido, Kalle, Heikki, Janc, Andrus aka KaruJänes, Jürgo, Kaspar, Aldis, Ivo, Raul, Enn, Hannes, Kärt ja Oliver. Neeme läbib väljaõpet ja on peagi meie ridu täiendamas.

Ohutuid kilomeetreid!

e-post: motosurvival at emmk.ee

Survivaltiim 18_01_2020.jpg
bottom of page