EMMK logo Eesti Motomatkajate Klubi - Estonian Touring MC Mootorratta pilt
  alumine logo osa
Klubi KlubiUudised UudisedMotomatkamine MotomatkamineKontakt Kontakt
motosygis (12).JPG
Moto Survival
Esileht Esileht
Uudised Uudised
Klubi Klubi
Motomatkamine Motomatkamine
- - - - - - -
MotoSügis MotoSügis
- - - - - - -
Talvekas Talvekas
MotoSurvival MotoSurvival
Esileht arrow MotoSurvival
MotoSurvival
MotoSurvival 2019 kursused

Selleks aastaks on kursused läbi. 2019. aastal toimus 2 põhikursust, 2 treeningpäeva ja 1 tellimuskursus Harley Owners Group Tallinnale. 

Järgmise aasta kursustele registreerimine algab uue aasta alguses, umbes veebruaris või hiljemalt märtsis. Jälgige kodulehte, vastav info tuleb siia.   

Suured tänud osalejatele ning kohtumiseni järgmisel aastal!

 

Eesti Motomatkajate Klubi ohutu sõidu ja mõtteviisi kursuse MotoSurvival koolitajad  

 
MotoSurvival

Eesti Motomatkajate Klubi korraldab MotoSurvivale alates 2003. aastast.

Koolituse mõte.
MotoSurvival on ohutu sõidu ja mõtteviisi koolitus tavaliikluses osalevale mootorratturile. Igaüks teeb harjutusi enda jaoks - üksinda mootorrattaga oleme ka liikluses. Kursusel ei võistelda, vaid püütakse õppida enda ja teiste vigadest. Harjutades saame aru oma nõrkustest (neid on isegi kümneid aastaid sõitnutel) ja õpime, kuidas pärast iseseisvalt juurde harjutada. Kursuse eesmärk on harjutada ja tõhustada juhtimisvõtteid ohuolukordades, lisaks harjutada ja täiendada ka igapäevaseid sõiduvõtteid.

survival_punane.png

Koolitus toimub oma varustuse ja ratastega ning omal vastutusel. Koolituse teoreetiline osa ja materjalid on algselt koostatud ning tõlgitud koostöös Soome koolitajatega klubist Moottoripyöräkerho 69 ry (http://www.mp69.fi). Aastetega oleme loengumaterjale täiendanud ja lisanud. Eestipoolsed koolitajad on EMMK-st ja paljud neist on saanud vastava väljaõppe Soomes, sealsete koolitajate käe all. Koolitajate rivvi kuuluvad: Raido, Kalle, Heikki, Janc, Andrus aka KaruJänes, Jürgo, Kaspar, Aldis, Ivo, Raul, Enn, Hannes, Kärt ja Rafael. Oliver ja Neeme läbivad väljaõpet ja on peagi meie ridu täiendamas.

Gruppide suurus on sõltuvalt kursusest 8-10 inimest ja iga grupiga töötab vähemalt 2 koolitajat. Kui tavaliselt sõidad koos kaassõitjaga, siis on kasulik teha ka harjutusi kahekesi. Kursus koosneb teoreetilisest osast ja praktilistest harjutustest Kiltsi lennuväljal (Haapsalu lähedal).

Praktiline pool koosneb erinevatest harjutustest ja sooritustest, millele järgneb kohene koolitajatepoolne tagasiside. Lisaks räägime sõiduasendist, varustusest, ratta tehnoseisundist.

Jätkukursusel keskendume peamiselt põhikursusel õpitu kordamisele, millele peamise täiendusena õpime sõiduvõtteid kruusateedel. See sisaldab kindlasti ka pidurdamise ja kurvisõidutehnikate harjutamist.

Kursuse hinna sisse kuulub ööbimine ja 4 söögikorda. Laupäeva õhtul on saun.

Ohutuid kilomeetreid!

 

 

Kontakt:

e-post: motosurvival at emmk.ee

  

 

survivalitiim_5_web.jpg

MotoSurvivali mees- ja naiskond aastal 2018:


Vasakult: Raido, Hannes, Heikki, KaruJänes, Janc, Raul, Kaspar, Ivo, Kalle, Rafael, Jürgo.
Istuvad Aldis ja Enn.
Pildilt on puudu Kärt.